بسیاری از داوطلبان بر این باورند که موفقیت در کنکور ۱۴۰۰ ، فقط با مطالعه کتاب درسی و تست زنی میسر می شود . در صورتی که سنگینی رقابت بین داوطلبان ، برای قبولی در رشته های خوب و از طرفی ظرفیت محدود دانشگاه ها در هر یک از رشته محل های ارائه شده ، رسیدن به نتیجه مطلوب را برای داوطلبان سخت تر کرده است

برنامه ریزی کنکور ۱۴۰۰

یکی از مهمترین اصول موفقیت در کنکور ۱۴۰۰ داشتن برنامه ریزی و انجام درست و به موقع آن می باشد . برنامه ریزی ای برای کنکور مناسب می باشد که برنامه داوطلب را برای تمام روزها ، هفته ها و ماه ها مشخص کند . تمام افرد متقاضی شرکت در این آزمون از اهمیت برنامه ریزی آگاه بوده و می دانند برای رسیدن به موفقیت و هدف اصلی خود باید برنامه مشخص شده خود را به صورت کامل اجرا کنند .

برنامه ریزی ، متناسب با هدف ، توانایی ها و شرایط هر داوطلب متفاوت و منحصر بفرد می باشد . اما اصولی که در برنامه ریزی باید رعایت شود برای تمام داوطلبان کاملا یکسان است . این اصول شامل : مرور ، شرکت در آزمون آزمایشی ، داشتن دفتر برنامه ریزی ، خلاصه نویسی ، مدیریت زمان و استفاده از تکنیک های تست زنی و … می باشد.

منابع کنکور ۱۴۰۰

سازمان سنجش هر سال طی انتشار اطلاعیه ای ، منابع طراحی سوال برای هر گروه آزمایشی را به اطلاع داوطلبان متقاضی شرکت در این آزمون می رساند . با سنگین شدن رقابت در کنکور صرفا مطالعه منابع معرفی شده از طرف سنجش کارساز نمی باشد ، فلذا داوطلبان باید با توجه به ماهیت آزمون ، در کنار منابع منتخب سازمان سنجش نسبت به تهیه یکی از بهترین منابع کمک آموزشی و تستی موجود در بازار نیز اقدام کنند .

با توجه به حجم بالای منابع کمک آموزشی و تستی موجود در بازار برای کنکور ۱۴۰۰ ، امکان معرفی منبعی به عنوان بهترین منبع وجود ندارد . زیرا برای انتخاب بهترین منابع کمک درسی باید عوامل متعددی مثل به روز بودن کتاب با توجه به منابع کنکور ۱۴۰۰ ، نحوه بیان و آموزش کتاب ، متناسب بودن سطح علمی کتاب با کنکور ۱۴۰۰ و … را در نظر گرفت که این موارد با توجه به شرایط ، سطح علمی و زمان مطالعه هر داوطلب با هم متفاوت می باشد.